Meridyen Derneği’nin Sonpeygamber.info projesi kapsamında bu dönem (2012-2013) beşincisini düzenleyeceği Hadis ve Siret Ödülleri’nin akademik makale dalında başvurular kabul edilmeye başlandı.

Yarışmayla birlikte hadis-siret alanlarında başarılı bulunan genç akademisyenlerin/çalışmaların ödüllendirilmesi ve alana katkı sağlayacak yeni araştırmaların teşvik edilmesi amaçlanıyor. İlahiyat dışındaki diğer sosyal bilim dallarında (edebiyat, tarih, sosyoloji vb.) yapılmış çalışmalar da doğrudan hadis veya siret konularını kapsamak koşuluyla yarışmaya katılabilmekte.

Her dönem olduğu gibi bu yıl da Hadis ve Siret Araştırmaları Yarışması’na katılacak eserler alanlarında otorite kabul edilen seçkin bir jüri tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Son başvuru tarihi 15 Şubat 2013 olan makale yarışmasında bu yıl belirlenen ödül miktarı 5.000 Türk Lirası.

Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri’nde tez dalı (yüksek lisans ve doktora) için başvurular ise 3 Eylül 2012 – 31 Ocak 2013 tarihleri arasında kabul edilecek ve katılım şartları Sonpeygamber.info üzerinden ilan edilecek.

Katılım şartları ve diğer tüm detaylar: http://sonpeygamber.info/hadis-ve-siret-arastirmalari-odulleri-akademik-makale-yarismasi