Sonpeygamber Çocuk Sitesi’nin neşeli ekibi, Meraklı Çocuk Hayy tiyatrosundan mülhem hazırladığı ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı, “Hayy Gerçeğin Peşinde” oyununu meraklı miniklerin beğenisine sundu.

Oyun, siteye eklendiği andan itibaren son yılların en yüksek rekorunu kırarak yüzlerce çocuk tarafından ilgiyle oynandı.

“Neşeli hayvanların dostça bir arada yaşadığı, şenlikli bir ormanda büyüyen Hayy, zamanla Ceylan annesine ve etrafındaki hiçbir hayvana benzemediğini fark etti. Kim olduğunu aramaya başladı. Kafasında yüzlerce soru vardı. Ona kim olduğunu söyleyebilecek tek hayvan ise Bilge Baykuş’tu. Fakat Bilge Baykuş Aslan tarafından esir alınmıştı.” Hayy Bilge Baykuş’u kurtarmak ve kim olduğunu öğrenmek için hummalı bir yolculuğa çıkıyor. Sonpeygamber Çocuk sitesinin sevimli takipçileri de bu zorlu yolculukta ona yardım ediyor.

hayy oyun

 

Oyun sekiz bölümden oluşuyor ve her bölümün sonunda bizleri değişik sürprizler bekliyor. Sekizinci bölüme başarı ile ulaşan oyuncular Hayy ile birlikte Bilge Baykuş’un açıkladığı gerçeğe tanıklık ediyorlar.

Ekip şimdilerde, Hz. Peygamber (sav)’in ahlaki özelliklerini anlatan Hilye-i Şerif Albümü üzerinde çalışıyor. Sonpeygamber Çocuk sitesi takipçilerini önümüzdeki aylarda büyük sürprizler bekliyor.